StockKit - Valrom Rezervor apa 1500l suprateran cilindric orizontal Stockkit Valrom 49011500001

StockKit - Valrom
3.128,70 RON 2.039,90 RON
Rezervor de apă suprateran StockKit - Valrom, cilindric orizontal, cu volum de 1.500 l. Fabricat din polietilenă, pentru stocarea apei la presiune atmosferică.

Notă: Actualizăm constant datele tehnice. Imaginile au caracter informativ și pot include accesorii opționale. Specificațiile pot fi modificate de producător fără preaviz, iar stocul este dinamic.

Caracteristici: Transport gratuit

In stoc

Durata de livrare: 2-10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 49011500001 Ai nevoie de ajutor? 0726 802 707
La achizitionarea acestui produs primiti 20 puncte de fidelitate
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Download (2)
  • Review-uri (0)

Rezervorul de apă StockKit - Valrom, cod 49011500001, este un model cilindric orizontal, destinat montajului suprateran și stocării apei. Are un volum de 1.500 l, este fabricat din polietilenă prin formare rotațională și este proiectat pentru utilizare la presiune atmosferică, la temperaturi ale fluidului cuprinse între 5 și 45 °C.

Beneficii principale

  • Volumul de 1.500 l permite stocarea unei cantități importante de apă.
  • Forma cilindrică orizontală și montajul suprateran definesc modul de amplasare al rezervorului.
  • Racordurile inferioare de 1 1/2″ și 1″, precum și racordul superior de 1 1/2″, permit conectarea prin racorduri corespunzătoare.
  • Capacul și garnitura sunt incluse.

Utilizare și montaj

Rezervorul este destinat stocării apei, în instalații supraterane, la presiune atmosferică și cu temperatura fluidului între 5 și 45 °C. Nu se recomandă montarea în subteran. Dacă este utilizat ca vas tampon, montați un preaplin pentru prevenirea creșterii presiunii peste nivelul normal de utilizare și o supapă de aerisire pe capac. Racordarea prin inserturile metalice sau cu kit niplu-piulită se face numai cu tub ori racord flexibil.

Date tehnice

  • Volum: 1.500 l
  • Material: polietilenă
  • Metodă de fabricație: formare rotațională
  • Culoare: albastră
  • Montaj: suprateran
  • Condiții de utilizare: presiune atmosferică; temperatura fluidului 5–45 °C
  • Dimensiuni: diametru 1.150 mm; lungime 1.500 mm; înălțime fără capac 1.225 mm
  • Diametru capac: 400 mm
  • Racorduri inferioare: 1 1/2″ și 1″
  • Racord superior: 1 1/2″
  • Masă: 40 kg
  • Accesorii incluse: capac și garnitură

Întrebări frecvente

Care este volumul rezervorului?
Volumul rezervorului este de 1.500 l.

Se poate monta rezervorul în subteran?
Nu se recomandă montarea sau îngroparea acestui model.

În ce condiții de temperatură se utilizează?
Temperatura fluidului trebuie să fie cuprinsă între 5 și 45 °C.

La ce presiune este destinat?
Rezervorul este destinat utilizării la presiune atmosferică.

Ce accesorii sunt incluse?
Produsul include capac și garnitură.

Ce este important la montarea ca vas tampon?
Este necesară montarea unui preaplin și a unei supape de aerisire pe capac. Racordarea prin inserturile metalice sau cu kit niplu-piulită se face numai cu tub ori racord flexibil.

Volum1.500 l
MaterialPolietilenă
Metodă de fabricațieFormare rotațională
CuloareAlbastră
MontajSuprateran
Condiții de utilizarePresiune atmosferică; temperatura fluidului 5–45 °C
Diametru1.150 mm
Lungime1.500 mm
Înălțime fără capac1.225 mm
Diametru capac400 mm
Racorduri inferioare1 1/2″ și 1″
Racord superior1 1/2″
Masă40 kg
Accesorii incluseCapac și garnitură
Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Tip Rezervor: Cilindric

Capacitate Rezervor: 1500 L

Tip montare: Suprateran

  • REZERVOR CILINDRIC ORIZONTAL 1500 L 49011500001 STOCKKIT VALROM - Fisa Tehnica

    Descarca
  • REZERVOR CILINDRIC ORIZONTAL 1500L 49011500001 STOCKKIT VALROM - Catalog

    Descarca
Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Recenzii Google

Google

4,9/5
★★★★★
bazat pe 195 recenzii Google
Magazin instalații Berceni, Ilfov
Scor excelent Feedback real de la clienți care au cumpărat de la Ekoinstal.
Încredere confirmată de clienți

Clienții Ekoinstal ne recomandă pentru seriozitate, disponibilitate și soluții bune pentru instalații.

Scorul de 4,9 din 5, obținut din 195 de recenzii Google, confirmă încrederea clienților care au cumpărat din magazinul nostru din Berceni. Pentru cei care caută rapid produse și suport util în zona de instalații, acest feedback este un semnal clar de încredere.

  • 195 recenzii Google
  • Scor mediu 4,9/5
  • Magazin apreciat în Berceni
  • Feedback real de la clienți
Adresă Bulevardul 1 Mai 43, 077020 Berceni
Telefon 0731 319 274
Program Verifică programul actual direct în profilul Google al magazinului.
Vezi toate recenziile


Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!