TeraPlast Camin apometru D.1000 H=1200 cu capac PECAMAP10001200
TeraPlast
La comanda
Durata de livrare: 15-30 zile lucratoare
Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: PECAMAP10001200 Ai nevoie de ajutor? 0726 802 707
La achizitionarea acestui produs primiti 15 puncte de fidelitate
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Download (1)
  • Review-uri (0)
  • FAQ
Camin apometru D.1000 H=1200 cu capac PECAMAP10001200
Acestea sunt alcatuite din doua elemente de baza:
  • Corpul caminului
  • Capacul caminului.
Corpurile de camin se produc in cate doua variante constructive de inaltime pentru fiecare diametru. Caminele cu D=500mm se produc cu inaltimi de 800mm, respectiv 1200mm si se pot livra fie izolate termic fie neizolate termic. Caminele cu D=1000mm se produc cu inaltimi de 1200mm, respectiv 1500mm. Pentru a se asigura o rezistenta mecanica marita, peretele corpului de camin este ramforsat cu nervuri verticale si orizontale. Este asigurata o etanseitate de 100% la trecerea tevilor prin corpul caminelor cu ajutorul garniturilor de etansare folosite.
  • jet de apa vertical (ploaie) – etanseitate 100%
  • jet de apa inclinat (ploaie in rafale) – infiltrare maxim 200ml
Avantaje:
  • Rezistenta mecanica ridicata
  • Simplu si rapid de instalat
  • Greutate mica
  • Termoizolare si etanseitate - se elimina riscul de inghetare a instalatiei
  • Rezistenta la coroziune electrochimica
Specificatii tehnice:
  • Material: polietilena
  • Culoare: negru
  • Diametru: 1000 mm
  • Inaltime: 1250 mm